Gimnazija „Slobodan Škerović” dio turističke ponude glavnog grada

Pozivamo vas da prisustvujete događaju organizovanom povodom uvršćivanja Gimnazije „Slobodan Škerović” u turističku ponudu Podgorice.

S ciljem isticanja značaja podgoričke Gimnazije u istorijskom, kulturnom i turističkom smislu, Turistička organizacija Glavnog grada – Podgorice i JU Gimnazija „Slobodan Škerović” prirediće umjetnički program u dvorištu škole, u ponedjeljak, 14. oktobra, s početkom u 12 sati.
Brojni bivši učenici ove škole danas su profesori, ljekari, doktori nauka, pisci, slikari, publicisti… I ovaj program će uveličati bivši gimnazijalci, glumci Dubravka Drakić i Dušan Kovačević, kao i neki od talentovanih sadašnjih učenika podgoričke Gimnazije.
Događaj će otvoriti direktorice TO Podgorice i Gimnazije, Tatjana Popović i Zoja Bojanić-Lalalović.
Vjerujemo da će ovakve i slične inicijative dodatno doprinijeti afirmaciji ovog lokaliteta, koji je, nesumnjivo, jedan od simbola Podgorice i najljepši spomenik kulture i duhovnosti našeg grada.

Dobro došli!