Copyright 2020 - Custom text here

ZAUZMIMO STAV ZA BUDUĆE PERSPEKTIVE: SAVEZ MLADIH I NATO

U KIC-u „Budo Tomović” 16. 9. 2019. god. upriličen je razgovor o perspektivi mladih u NATO savezu, u kojem su učestvovali ambasadorka Republike Bugarske u Crnoj Gori, Meglena Ivanova Plugčijeva-Aleksandrova, predstavnik Ministarstva odbrane i srednjoškolaci.

Učesnici su razgovarali o prednostima članstva u NATO savezu u svim sferama života (politika, kultura, obrazovanje, vojska, privreda...), o predrasudama vezanim za NATO i na koji način se one mogu prevazići. Cilj ovog projekta je povećanje nivoa povjerenja i podrške NATO-u, kao i povećanje znanja, svijesti i razumijevanja NATO-a i njegovih vrijednosti u očuvanju globalne sigurnosti od strane mladih.

Gimnaziju „Slobodan Škerović” predstavljale su učenici: Jelena Dobričanin IIc, Iva Korović, Kovačević Vasilije, Racković Maša i Klikovac Arsenije IIIf i Ana Koprivica, koje je delegirala profesorica istorije mr Vesna Kovačević.

        

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

gimnazijapg@t-com.me;

skola@gim-pg.edu.me;