Copyright 2020 - Custom text here

POSJETA IZLOŽBI „70 GODINA CRNOGORSKE KINEMATOGRAFIJE″

Učenici izbornih grupa predmeta Umjetnost i vizuelna komunikacija, kod profesorica Gordane Trebješanin i Maše Jovović, danas su posjetili izožbu „70 godina crnogorske kinematografije″ u Crnogorskom narodnom pozorištu.

S bogatom istorijom crnogorske kinematografije, na stručan i interesantan način, upoznao ih je naš uvaženi reditelj Momir Matović. Učenici su slušali o tome kako su nastajali prvi filmovi u Crnoj Gori, ko su bili inicijatori, na koje su poteškoće nailazili. Posebno je bila interesantna priča o putujućem bioskopu i načinu organizovanja projekcija. Matović se, objašnjavajući značaj pojedinih plakata, osvrnuo i na brojne strane filmove koji su snimani na lokalitetima poput Ćemovskog polja, vodopada na Cijevni, Rijeci Crnojevića itd.

Zahvaljujemo gospodinu Matoviću na divnom dočeku i vođenju kroz izložbu.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

gimnazijapg@t-com.me;

skola@gim-pg.edu.me;